الاچیق چیست ؟

الاچیق، Gazebo(به زبان لاتین) و یا تارم(به زبان فارسی کهن) سازه‌ای است مستقل و مسقف که از همه طرف باز است که مکان مناسبی است برای استراحت در فضایی آزاد که محبوب مناطقی با آب و هوای گرم و آفتابی است ، برای ساخت الاچیق می توان از انواع مواد و مصالح مانند چوب ترمو، چوب ر وسی، چوب پلاست، فلز، سنگ، آجر، بتن و شیشه استفاده کرد. قیمت الاچیق بستگی به متریال مورد استفاده در الاچیق، نوع و کیفیت متریال و ابعاد سازه بالا رفته یا پایین خواهد آمد.
برای دریافت قیمت دقیق طراحی و ساخت سازه خود میتوانید با مدیریت چوبین ویلا درقسمت تماس با ما تماس حاصل فرمایید.قیمت کلبه درختی و پرگولا هم با اندکی تفاوت نظیر الاچیق محاسبه میگردد.
الاچیق های شرکت چوبین ویلا با گارانتی ۵ساله و بیمه به مشتریان گرامی تحویل داده می شود.

الاچیق فضایی نیمه باز است که عملکردی تفریحی , استراحتی در فضای باز دارد. از این حیث که در فضاهای لنداسکیپ و محوطه نیازمند فضایی برای استراحت ، گفتگو و سکون داریم عموما از یک سقف استفاده میکنیم تا در عین حفظ دید به محوطه ، سایه ای برای سکون ایجاد شود.

پرگولا چیست ؟

پرگولا:
سازه های مسقفی که در حیاط ها؛ باغها و یا روی بام و ایوان ساختمانها در کنار دیوارها و یا گذرگاهها برای ایجاد نمادهای زیبای بصری و یا فضای سبز و یا سایه بان استفاده می نمایند، سازه های پرگولا دارای ساختار ساده و شبکه بندی شده هستند و اغلب از چوب و گاهی از آهن ساخته می شوند.
نوع چوبی آن ها به دلیل دوام بیشتر، قیمت مناسب تر و همچنین حس بهتری که به مخاطب منتقل می کنند ، بسیار پرطرفدار هستند .
این سازه ها به دو گونه ی اصلی تقسیم می شوند، یکی سازه هایی که برای پوشش دادن یک مسیر و محل عبور ساخته می شوند و دیگری آلاچیق ها هستند ، که مکانی خاص و متفاوت برای استراحت ایجاد می کنند و سیستم معمولا مشبک این سازه اجازه می دهد که گیاهان پیچک مانند به زیبائی سطح آنرا پوشانده و بر زیبائی محیط بیافزایند .
برای دریافت قیمت دقیق طراحی و ساخت سازه خود میتوانید با مدیریت چوبین ویلا درقسمت تماس با ما تماس حاصل فرمایید.

طور کلی این سایه بان ها به منظور ایجاد زیبایی و فضایی نیم سایه ، در روی قسمتی از تراس ها ، کنار دیوار ، بر روی راهروهای باریک که یک طرف آن دیوار می باشد، احداث می گردد.نوع چوبی پرگولا به این جهت که فضای صمیمی تر را ایجاد می نماید متداولتر می باشد