خانه چوبی با قاب سبک چوبی

این نوع خانه پیش ساخته چوبی به لحاظ ساختار و شکل اسکلت کاملا مشابه سازه های LSF میباشد با این تفاوت که جنس اجزای تشکیل دهنده اسکلت به جای فولاد و مقاطع سرد نورد شده از پروفیلهای چوبی می باشد.
تمامی مراحل ساخت این نوع ویلای چوبی همانند خانه های پیش ساخته lsf می باشد اما از نظر سرعت انجام عملیات اجرایی به دلیل اینکه اکثر اجزای سازه در محل برش خورده و نصب می شود از سازه های lsf زمان بیشتری را می طلبد.
به دلیل استفاده چوب به جای بتن در کف ساختمانهای های دو طبقه به بالا وزن این ساختمانهای چوبی از سازه های Lsf کمتر بوده و به همین دلیل ارتعاش بسیار کمتری در آن مشاهده می شود.
از جمله الزامات در این سیستم ساختمانی اجرای صحیح و اصولی عایق بندی حرارتی ، رطوبتی ، صوتی و هوا بندی است که بدون آن کاربری ای سازه ها به شدت به خطر خواهد افتاد.
                                   

                                       معایب و مزایای خانه های چوبی با سیستم قاب سبک چوبی

سبکی سازه ، عمر بالا و سریع الساخت بودن آن نسبت به سازه های متعارف سنتی از مزایای این نوع سازه ها می باشد
دوجداره بودن آن همانند خانه های پیش ساختهLsf در صورت عدم اجرای صحیح عایق بندی و هوابندی یکی از ضعفهای بزرگ این سیستم سازه های می باشد ضمن اینکه عدم دقت در انتخاب چوب مصرفی اعم از خشک بودن آن و همچنین انتخاب پروفیلهای نازک در اسکلت و نمای بیرونی در اقلیم و آب و هوای منطقه ای مثل ایران باعث بروز مشکلاتی اعم از همکشیدکی ، قارچ زدگی و ایجاد صدا در اثر انقباض و انبصاط و حتی ترک خوردگی شدید در طول عمر سازه و تغییر فصول می شود .

Content Image

Content Image